Bociany online
home kamery online forum galeria kontakt ptasie kino
Bociany online
 

Bociany online Polska Klekotownia czatuje i nadaje online- "Bocianoluby" zagnieżdzone na czacie piszą - niegrzecznym i cichociemnym mówimy stanowcze"NIE"! :) - Streaming online z kamer IP.
zobacz więcej

Bociany online Polska Łask- Bociany białe online w Łasku. Gniazdo zlokalizowane na terenie miejskiej oczyszczalni ścieków. Kamera obrotowa IP z zoom optycznym x 10(pełny streaming przez www i dla telefonów komórkowych oraz innych urządzeń mobilnych). Transmisja online z kamery IP
zobacz więcej

Bociany online Polska Nowe bocianie forum i czat - Specjalnie dla bocianolubów nowe forum i czat
zobacz więcej

Bociany online Polska

zobacz gniazdo bocianie na żywo w Gminie Borowa w pełnej rozdzielczości w technologii Flash Live Video/HTML5 online z kamery IP

Bociany online Polska Rakowo-Czachy - Jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Polsce i UE - dla miłośników natury wielka niespodzianka w postaci transmisji online z gniazda bocianów białych, pod które podchodzi dzika zwierzyna. Bociany online w Rakowo-Czachy, Gmina Piątnica, powiat łomżyński, województwo podlaskie. Transmisja online realizowana jest za pomocą kamery IP. Jest to kamera z dźwiękiem, zoom optycznym i doświetlaczami podczerwieni, które emitują światło neutralne dla zwierzą i ptaków. Transmisja internetowa z gniazda bocianów białych w Rakowo-Czachy realizowana jest w ramach projektu "Ochrona bociana białego w dolinach rzecznych wschodniej Polski"
transmisja online

Bociany online Polska Łask - Bociany białe online na terenie oczyszczalni ścieków w mieście Łask. Kamera na żywo z zoom optycznym, streaming live - transmisja online HLS
zobacz więcej

Bociany online Polska Gmina Borowa - Gmina Borowa i Publiczne Gimnazjum w Pławie zapraszają na transmisje online z gniazda bocianów białych. Transmisje internetowe Flash Live Video/HTML5 online z kamer IP. Kamera z dźwiękiem i zoom optycznym.
zobacz więcej

Bociany onlineBocian biały (Ciconia ciconia) jest ptakiem chronionym z rodziny bocianowatych. Zamieszkuje tereny środkowej i wschodniej Europy, Półwysep Pirenejski, Półwysep Bałkański, a także północną Afrykę, Azję Mniejszą i Azję środkową.
Osiąga 100 cm długości i 200 cm rozpiętości skrzydeł. Samica jest nieco mniejsza od samca. Upierzenie obu płci jest jednakowe - głowa, tułów i brzuch białe, lotki skrzydeł czarne, dziób i nogi w kolorze czerwonym.

Bocian biały w Katalogu polskich ptaków Występuje na nizinnych terenach wilgotnych, z grupami drzew i niezbyt wysoką roślinnością, często w pobliżu osad ludzkich. Odżywia się drobnymi bezkręgowcami, rybami, płazami, małymi gadami oraz drobnymi gryzoniami. W Polsce największe zagęszczenie populacji bociana stwierdzono na obszarach północno-wschodnich i wschodnich.

Gnieździ się na wysokich drzewach, często na słupach telegraficznych, kominach i dachach. Gniazdo, kolistego kształtu, osiąga 1,5 m średnicy. Samiec bociana białego przylatuje do gniazdowiska w marcu lub kwietniu i zaczyna naprawiać i powiększać ubiegłoroczne gniazdo. Samica przylatuje kilka dni później. Znosi 3 - 6 jaj w dwudniowych odstępach, pisklęta wykluwają się z reguły po 35 dniach wysiadywania.

Biało opierzone młode pozostają w gnieździe ok. 60 dni, dopiero w ostatnim tygodniu odważając się jednak na pierwsze próby lotu. Pełną samodzielność uzyskują po 70 dniach.

Bociany zimują w południowej Afryce. Drogę długości 8 000 kilometrów przebywa w ciągu czterech miesięcy, pokonując dziennie maksymalnie 200 kilometrów. Podczas lotu wiosłującego wykonuje prawie dwa uderzenia skrzydłami w czasie jednej sekundy.
(tekst, fot.: bocian.polska.pl)

 

Bociany Online
Bociany online
26/03/14
Pierwszy bocian online w Łasku
Gniazdo bocianów białych na terenie oczyszczalni ścieków i w sąsiedztwie 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku

"Złap" bociany w Łasku przez Internet!

23/03/14
Pierwsze bociany online w Polsce
Gniazdo bocianów białych w miejscowości Nowy Kamień, Warszawa i Kraków

"Złap" bociany w Nowym Kamieniu, Warszawie i Krakowie przez Internet!

15/03/14
Tym wszystkim, którzy bocianów już doczekać się nie mogą, a oferta ZooFaktor jest za mała - polecamy online sikorki, szpaki lub inne ziarnojady i dziuplaki

Zobacz więcej - "złap" szpaka albo innego dziuplaka przez Internet!

13/03/14
Tych wszystkich, którzy już doczekać się nie mogą bocianów - zapraszamy do oglądania pupilków wybieranych przez internautów do ekspozycji na żywo w ZooFaktor

Zobacz więcej - "złap" swojego pupilka na żywo przez Internet!

11/03/14
Pierwszy bocian, pierwsze bociany - wspólnie z Gospodarzem "Klekusiowa" wielki konkurs ogłaszamy

Zobacz więcej - złap bociana i bociany przez Internet!

04/03/14
Lecą, lecą do Polski bociany, a my dla bocianolubów wiele wspaniałych niespodzianek mamy.

Pierwsza niespodzianka jest taka, że transmisja z Klekusiowa jako jedyna w Polsce i EU będzie dostępna w technologii 2D/3D.

Druga niespodzianka jest większa od pierwszej, bo nasze polskie bociany mają być bohaterami programów jednej z największych telewizji w... Kraju Kwitnącej Wiśni. Wśród głównych pretendentów do "planu filmowego" znalazło się... Klekusiowo.

Trzecia niespodzianka jest większa od dwóch pierwszych , a więc nie wypada się ze zwiastunem zbytnio spieszyć ;)

Zobacz lokalizację głównego bohatera dzisiejszej publikacji

05/09/13
Bocianica Ana przez Gospodarza Klekusiowa uratowana - Bocian, który żyje tylko dlatego, że pomógł mu człowiek.
więcej informacji

12/06/13
Klucie bocianów w 3D - "Klekusiowo" online w 3D - Przekaz online w technologii 3D, który umożliwi pełniejszą i dokładniejszą obeserwację procesu wykluwania się bocianich piskląt i ich rozwoju. Start przekazu 3D z "Klekusiowa" w dniu 16.06.2013.
więcej informacji

24/04/13
Bieliki online - unikalna natura online - orły bieliki na żywo w sieci Internet. Transmisja internetowa na platformie Flash Live Video pod auspicjami Komitetu Ochrony Orłów.
więcej informacji

23/04/13
Orlik ptak jakich mało - unikalna natura online - orliki grubodziobe na żywo w sieci Internet. Transmisje Internetowe 2D/3D na platformie Flash Live Video pod auspicjami Stowarzyszenia Ptaki Polskie.
więcej informacji

22/04/13
Jerzyk - najszybszy ptak świata - jerzyki na żywo w sieci Internet. Transmisja Internetowa na platformie Flash Live Video z budek lęgowych zamontowanych w Szczecinie.
więcej informacji

21/04/13
Szpak to piękny ptak - szpaki na żywo w sieci Internet. Transmisja Internetowa na platformie Flash Live Video z budek lęgowych zamontowanych na terenie Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w miejscowości Rudy.
więcej informacji

05/04/13
Jak pomóc bocianom
"Bocianów nie da się nakarmić, rzucając im jedzenie jak kurom. Jak zrobić to najlepiej? Radosław Fedaczyński z Lecznicy dla Zwierząt ADA radzi"
Więcej informacji

Oni pomagają w Lublinie

01/04/13
"Teleportacja" i "iNos" - Rzeczywista "teleportacja" oraz "Internetowy nos" pozwalają się przemieszać i przesyłać przez Internet zapachy z gniazd w Tomaszowie Boleslawieckim i Łomnicy
iNos info (pdf)

29/03/13
Pierwszy bocian online w Polsce - Warszewo
więcej informacji
07/03/13
Ratujmy bociany!
więcej informacji

06/03/13
"Lecą, lecą do Polski z ciepłych krajów bociany, a my z Gospodarzem "Klekusiowa" fantastyczny konkurs ogłaszamy!
zobacz więcej

ArchiwumBociany online
Polska jest europejską ostoją bociana białego. Co roku przylatuje do nas ok. 50 tysięcy par ze 160 tysięcy żyjących na świecie. Znaczna część polskiej populacji bociana żeruje w dolinach i rozlewiskach rzek Warmii, Mazur i Podlasia.

 

 
Copyright © 2007-2015 Grupa iTTv®
Projekt bociany online powstał z inicjatywy i pod auspicjami Południowowielkopolskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków (PwG OTOP)
Strona główna | Kamery | Forum | Galeria | Konkursy | Kontakt


Nota prawna

Kosmetyki samochodowe, auto detailing samochodowe kosmetyki