Bociany online
home kamery online forum galeria kontakt ptasie kino
Bociany online
 

Bociany online Polska Bociani czat pod "Klekusiowem"- "Bocianoluby" zagnieżdzone na czacie piszą - niegrzecznym i cichociemnym mówimy stanowcze"NIE"! :) - Streaming online z kamery IP.
zobacz więcej

Bociany online Polska Łask- Bociany białe online w Łasku. Gniazdo zlokalizowane na terenie miejskiej oczyszczalni ścieków. Kamera obrotowa IP z zoom optycznym x 10(pełny streaming przez www i dla telefonów komórkowych oraz innych urządzeń mobilnych). Transmisja online z kamery IP
zobacz więcej

Bociany online Polska Nowe bocianie forum i czat - Specjalnie dla bocianolubów nowe forum i czat
zobacz więcej

Bociany online Polska

zobacz gniazdo bocianie lub karmnik na żywo w Tomaszowie Bolesławieckim w pełnej rozdzielczości w technologii Flash Live Video/HTML5 online z kamer IP

Bociany online Polska Tomaszów Bolesławiecki - Projekt "Interaktywne gniazdko" czyli bociany białe widziane interaktywną kamerą z PTZ i zoom optycznym x 36, kamerą Full HD z zoom x 20 oraz statyczną kamerą HD. Gniazdo w Tomaszowie Bolesławieckim, Powiat Bolesławiec. Po okresie lęgowym transmisja z karmnika i paśników dla dzikich ptaków i zwierząt. Projekt realizowany przez firmę Usługi Ogólnobudowlane "Żuraw". Transmisje internetowe Flash Live Video/HTML5 online z kamer IP
zobacz więcej

Bociany online Polska Strzelce k. Nałęczowa - Gniazda bocianów białych na terenie firmy "Fructus" zajmującej się skupem i sprzedażą przemysłowych ilości owoców i warzyw w Strzelcach k. Nałęczowa. Transmisja internetowa na żywo Flash Live Video/HTML5 z dwóch kamer IP HD. Jedna kamera skierowana jest centralnie do gniazda, a druga na panoramę.
Oprócz pary bocianów zajmującej gniazdo w sezonie lęgowym od 2012 roku, znajdują tu opiekę z różnych powodów poszkodowane bociany. Aktualnie w gniazdach przebywają 2 osobniki.
zobacz więcej na bocianystrzelce.com

Bociany online Polska Bystrzyca k. Lublina - Gniazda bocianów białych na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolono-Wychowawczego w Bystrzycy k. Lublina. Zdalnie sterowana kamera zainstalowana została z inicjatywy i na zlecenie Starostwa Powiatowego w Lublinie w ramach projektu "Kajakiem po Wieprzu i Bystrzycy". Bociany białe widziane kamerą z PTZ i zoom optycznym x 23. Kamera zainstalowana jest na dachu byłego pałacyku położonego malowniczo nad rzeką Bystrzycą. Transmisja interaktywna Flash Live Video z kamry IP
zobacz więcej 

Bociany onlineBocian biały (Ciconia ciconia) jest ptakiem chronionym z rodziny bocianowatych. Zamieszkuje tereny środkowej i wschodniej Europy, Półwysep Pirenejski, Półwysep Bałkański, a także północną Afrykę, Azję Mniejszą i Azję środkową.
Osiąga 100 cm długości i 200 cm rozpiętości skrzydeł. Samica jest nieco mniejsza od samca. Upierzenie obu płci jest jednakowe - głowa, tułów i brzuch białe, lotki skrzydeł czarne, dziób i nogi w kolorze czerwonym.

Bocian biały w Katalogu polskich ptaków Występuje na nizinnych terenach wilgotnych, z grupami drzew i niezbyt wysoką roślinnością, często w pobliżu osad ludzkich. Odżywia się drobnymi bezkręgowcami, rybami, płazami, małymi gadami oraz drobnymi gryzoniami. W Polsce największe zagęszczenie populacji bociana stwierdzono na obszarach północno-wschodnich i wschodnich.

Gnieździ się na wysokich drzewach, często na słupach telegraficznych, kominach i dachach. Gniazdo, kolistego kształtu, osiąga 1,5 m średnicy. Samiec bociana białego przylatuje do gniazdowiska w marcu lub kwietniu i zaczyna naprawiać i powiększać ubiegłoroczne gniazdo. Samica przylatuje kilka dni później. Znosi 3 - 6 jaj w dwudniowych odstępach, pisklęta wykluwają się z reguły po 35 dniach wysiadywania.

Biało opierzone młode pozostają w gnieździe ok. 60 dni, dopiero w ostatnim tygodniu odważając się jednak na pierwsze próby lotu. Pełną samodzielność uzyskują po 70 dniach.

Bociany zimują w południowej Afryce. Drogę długości 8 000 kilometrów przebywa w ciągu czterech miesięcy, pokonując dziennie maksymalnie 200 kilometrów. Podczas lotu wiosłującego wykonuje prawie dwa uderzenia skrzydłami w czasie jednej sekundy.
(tekst, fot.: bocian.polska.pl)

 

Bociany Online
Bociany online
21/03/15
Jeden z pierwszych bocianów, które przyleciały z Afryki do Polski na sezon lęgowy 2015 wylądował pierwszego dnia wiosny w... Tomaszowie Bolesławieckim, który przez bocianolubów zwany jest "Klekusiowem"

więcej informacji

19/02/15
Gwiazdy w sieci. Bociany w oku kamery

więcej informacji

17/02/15
Będzie wczesna wiosna czy urodzaj na... dzieci?.

więcej informacji
film

14/02/15
Bociany w Polsce w sezonie lęgowym oraz w zimie online.
Transmisje strumieniowe na żywo z dwóch kamer IP HD zainstalowanych przy gniazdach bocianów białych na terenie firmy "Fructus" zajmującej się skupem i sprzedażą przemysłowych ilości owoców i warzyw w Strzelcach k. Nałęczowa.

więcej informacji

10/02/15
Bociany w... śniegu

więcej informacji

15/10/14
Tadziu i Maciek - bociany w Polsce w zimie online

więcej informacji

21/09/14
Nie wszystkie bociany odleciały do ciepłych krajów - jeden z nich został w "Klekusiowie".
Tadziu - bocian w Polsce w zimie online

więcej informacji

31/05/ - 01/06/14
Przychodzi bocian w Dzień Bociana Białego do... kościoła w Piaskach - Tylko ksiądz proboszcz wie czy do spowiedzi czy dać na zapowiedzi ;)

więcej informacji

10/05/14
Klucie bocianów w 3D HD - "Klekusiowo" online w 3D HD - Przekaz online w technologii 3D HD, który umożliwi pełniejszą i dokładniejszą obeserwację procesu wykluwania się bocianich piskląt i ich rozwoju. Bociania telewizja online w 3D oraz HD

więcej informacji

23/04/14
W bocianich gniazdach i budkach lęgowych szpaków pierwsze jaja, a do Kwidzynia zawitały pierwsze pustułki online

"Złap" pustułki w Kwidzynie przez Internet!

04/04/14
W modzie bociany, orły, orliki, żubry, sokoły, żółwie i foki, a w trendzie... jerzyki.
Transmisja online z życia jerzyków w Szczecinie jest jednym z pierwszych tego typu przedsięwzięć w naszym kraju, UE i świecie.

"Złap" jerzyki w Szczecinie przez Internet!

31/03/14
Pierwszy bocian online w Łomnicy
Po "Klekusiowie" kolejne gniazdo bocianów białych z podglądem online ma już swojego pierwszego lokatora

"Złap" bociany w "Klekusiowie" i Łomnicy przez Internet!

ArchiwumBociany online
Polska jest europejską ostoją bociana białego. Co roku przylatuje do nas ok. 50 tysięcy par ze 160 tysięcy żyjących na świecie. Znaczna część polskiej populacji bociana żeruje w dolinach i rozlewiskach rzek Warmii, Mazur i Podlasia.

 

 
Copyright © 2007-2015 Grupa iTTv®
Projekt bociany online powstał z inicjatywy i pod auspicjami Południowowielkopolskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków (PwG OTOP)
Strona główna | Kamery | Forum | Galeria | Konkursy | Kontakt


Nota prawna

Kosmetyki samochodowe, auto detailing samochodowe kosmetyki