Bociany online
home kamery online forum galeria kontakt ptasie kino
Bociany online
 

Bociany online Polska Klekotownia czatuje i nadaje online- "Bocianoluby" zagnieżdzone na czacie piszą - niegrzecznym i cichociemnym mówimy stanowcze"NIE"! :) - Streaming online z kamer IP.
zobacz więcej

Bociany online Polska Łask- Bociany białe online w Łasku. Gniazdo zlokalizowane na terenie miejskiej oczyszczalni ścieków. Kamera obrotowa IP z zoom optycznym x 10(pełny streaming przez www i dla telefonów komórkowych oraz innych urządzeń mobilnych). Transmisja online z kamery IP
zobacz więcej

Bociany online Polska Nowe bocianie forum i czat - Specjalnie dla bocianolubów nowe forum i czat
zobacz więcej

Bociany online Polska

zobacz gniazdo bocianie na żywo w Gminie Borowa w pełnej rozdzielczości w technologii Flash Live Video/HTML5 online z kamery IP

Bociany online Polska Rakowo-Czachy - Jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Polsce i UE - dla miłośników natury wielka niespodzianka w postaci transmisji online z gniazda bocianów białych, pod które podchodzi dzika zwierzyna. Bociany online w Rakowo-Czachy, Gmina Piątnica, powiat łomżyński, województwo podlaskie. Transmisja online realizowana jest za pomocą kamery IP. Jest to kamera z dźwiękiem, zoom optycznym i doświetlaczami podczerwieni, które emitują światło neutralne dla zwierzą i ptaków. Transmisja internetowa z gniazda bocianów białych w Rakowo-Czachy realizowana jest w ramach projektu "Ochrona bociana białego w dolinach rzecznych wschodniej Polski"
transmisja online

Bociany online Polska Łask - Bociany białe online na terenie oczyszczalni ścieków w mieście Łask. Kamera na żywo z zoom optycznym, streaming live - transmisja online HLS
zobacz więcej

Bociany online Polska Gmina Borowa - Gmina Borowa i Publiczne Gimnazjum w Pławie zapraszają na transmisje online z gniazda bocianów białych. Transmisje internetowe Flash Live Video/HTML5 online z kamer IP. Kamera z dźwiękiem i zoom optycznym.
zobacz więcej

Bociany onlineBocian biały (Ciconia ciconia) jest ptakiem chronionym z rodziny bocianowatych. Zamieszkuje tereny środkowej i wschodniej Europy, Półwysep Pirenejski, Półwysep Bałkański, a także północną Afrykę, Azję Mniejszą i Azję środkową.
Osiąga 100 cm długości i 200 cm rozpiętości skrzydeł. Samica jest nieco mniejsza od samca. Upierzenie obu płci jest jednakowe - głowa, tułów i brzuch białe, lotki skrzydeł czarne, dziób i nogi w kolorze czerwonym.

Bocian biały w Katalogu polskich ptaków Występuje na nizinnych terenach wilgotnych, z grupami drzew i niezbyt wysoką roślinnością, często w pobliżu osad ludzkich. Odżywia się drobnymi bezkręgowcami, rybami, płazami, małymi gadami oraz drobnymi gryzoniami. W Polsce największe zagęszczenie populacji bociana stwierdzono na obszarach północno-wschodnich i wschodnich.

Gnieździ się na wysokich drzewach, często na słupach telegraficznych, kominach i dachach. Gniazdo, kolistego kształtu, osiąga 1,5 m średnicy. Samiec bociana białego przylatuje do gniazdowiska w marcu lub kwietniu i zaczyna naprawiać i powiększać ubiegłoroczne gniazdo. Samica przylatuje kilka dni później. Znosi 3 - 6 jaj w dwudniowych odstępach, pisklęta wykluwają się z reguły po 35 dniach wysiadywania.

Biało opierzone młode pozostają w gnieździe ok. 60 dni, dopiero w ostatnim tygodniu odważając się jednak na pierwsze próby lotu. Pełną samodzielność uzyskują po 70 dniach.

Bociany zimują w południowej Afryce. Drogę długości 8 000 kilometrów przebywa w ciągu czterech miesięcy, pokonując dziennie maksymalnie 200 kilometrów. Podczas lotu wiosłującego wykonuje prawie dwa uderzenia skrzydłami w czasie jednej sekundy.
(tekst, fot.: bocian.polska.pl)

 

Bociany Online
Bociany online
18/02/13
Bociany online przykładem dla realizacji transmisji z życia innych zwierząt i ptaków. Doświadcznia wyniesione z uruchamiania przekazów online z gniazd bocianów białych wykorzystane zostaną przy wdrożeniu najbardziej medialnej transmisji otaczającej nas natury. Powstaje właśnie platforma specjalnej transmisji 2D/3D w technologii Flash Live Video, a oparta o przezkaz online z kamer zasilanych kolektorami słonecznymi, które już wkrótce zamontowane zostaną na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego.
odliczanie trwa

18/09/12
Bociany odleciały do ciepłych krajów, a my "lecimy" ze stroną www.bocianybolec.pl do tytułu "Polski Internet" - Nie stój! Nie czekaj! - co robić? - leć razem z nami!
zobacz więcej

02/11/12
"Wlecieliśmy" ze stroną www.bocianybolec.pl do drugiego etapu konkursu o tytuł "Polski Internet" - Nie stój! Nie czekaj! - co robić? - leć razem z nami!
zobacz więcej

18/09/12
Bociany odleciały do ciepłych krajów, a my "lecimy" ze stroną www.bocianybolec.pl do tytułu "Polski Internet" - Nie stój! Nie czekaj! - co robić? - leć razem z nami!
zobacz więcej

22/03/12
Lecą, lecą bociany - konkurs serwisu BocianyBolec.pl
zobacz więcej

03/10/11
Bociany odleciały - zostały papugi, karmniki i paśniki online
zobacz więcej

14/05/11
Pierwsze Radio Judo w UE i RP - również dla bocianolubów
zobacz więcej

14/05/11
Bociany maskotkami transmisji III Międzynarodowego Arcymistrzowskiego Turnieju Szachowego im. Unii Lubelskiej
zobacz więcej

10/05/11
Pierwszy w RP bociani pisklak online AD 2011
zobacz więcej

09/05/11
Klują się pierwsze boćki!"
zobacz więcej

09/05/11
Fantastyczny film Oli z Węgrowca "Bociany białe Przygodzice 2011"
zobacz więcej

17/04/11
Bocianowi odbiło - Teleexpress z wizytą w Łasku
zobacz więcej

01/04/11
Sensacja zoologiczna.
W Lublinie na gnieździe osiadł niebieski bocian
zobacz więcej

05/04/11
Pierwsze jajo bocianów online
zobacz więcej

01/04/11
Sensacja zoologiczna.
W Lublinie na gnieździe osiadł niebieski bocian
zobacz więcej

30/03/11
Bociany z Przygodzic na w gnieździe i na Facebooku
zobacz więcej

29/03/11
Światowy Dzień Walki z Bezrobociem , Lublin 2011 - bociany maskotkami transmisji online
zobacz więcej

26/03/11
Wschód Zachód - Łączy Nas Polska
Światowy Zjazd Nauczycieli Polonijnych, Ostróda 2011 - bociany maskotkami transmisji online
zobacz więcej

25/03/11
Wirtualni ambasadorzy Polski lądują już w... gniazdach
zobacz więcej

25/03/11
Nie bociany, a jak cieszy transmisja
postułki online
zobacz więcej

12/03/11
Pierwsze bociany online 2011 już w Polsce!!!
zobacz więcej

21/08/10
Bocian w logo "Nasz Lublin21"
Transmisje Internetowe Online
zobacz więcej


21/08/10
Bociany maskotkami transmisji ultramaratonu rowerowego
Bałtyk - Bieszczady Tour
Transmisje Internetowe Online
zobacz więcej


26/06/10
Bociany maskotkami transmisji
XVII Sercańskie Dni Młodych
Transmisje internetowe online w Pliszczynie
zobacz więcej


31/05/10
Dzień Bociana Białego
zobacz więcej


30/05/10
Bociany maskotkami transmisji XII Festiwalu "Rytm i Melodia" w Lublinie
zobacz więcej


19/04/10
Uruchomienie przekazu online z gniazda bocianów białych w Trzciance
zobacz więcej

01/04/10
"Teleportacja" i "iNos" - Rzeczywista "teleportacja" oraz "Internetowy nos" pozwalają się przemieszać i przesyłać przez Internet zapachy z gniazd w Przygodzicach i Łasku
iNos info (pdf)

06(26-28)/03/10
Bociany maskotkami transmisji z międzynarodwej konferencji "Polsko�ć poza granicami Rzeczpospolitej"
zobacz więcej

17/01/10
Pierwsze bociany online 2010!!!
Bociany wypatrzyła JolaM !!!
zobacz więcej

31/07/09
IV Ogólnopolski Zlot �Blisko Bocianów� w Przygodzicach
zobacz więcejArchiwum


Bociany online
Polska jest europejską ostoją bociana białego. Co roku przylatuje do nas ok. 50 tysięcy par ze 160 tysięcy żyjących na świecie. Znaczna część polskiej populacji bociana żeruje w dolinach i rozlewiskach rzek Warmii, Mazur i Podlasia.

 

 
Copyright © 2007-2014 Grupa iTTv®
Projekt bociany online powstał z inicjatywy i pod auspicjami Południowowielkopolskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków (PwG OTOP)
www.pwg.otop.org.pl
Strona główna | Kamery | Forum | Galeria | Konkursy | Kontakt


Nota prawna

Kosmetyki samochodowe, auto detailingsamochodowe kosmetyki